Condiții hoteliere deosebite și aparatură de ultimă generație pentru bebelușii născuți la SJU Slatina

Lucrările la etajul 3 al Secției de Neonatologie - "Sectorul Terapie Intensivă Nou-Născuți, Prematuri" s-au finalizat. Începând cu săptămâna viitoare,  bebelușii născuți în Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slatina vor beneficia de condiții hoteliere deosebite, aparatura de ultimă generație și mobilier medical nou. Investiția face parte dintr-un proiect amplu  de modernizare și dotare al întregului Bloc Materno-Infantil al SJU Slatina, proiect în valoare de 2,8 milioane de lei, finanțat din bugetul propriu al Consiliului Județean Olt.

În cadrul proiectului se vor mai realiza investiții la etajul 4 al secției de Nenonatologie și la etajele 7 și 8 ale secției de Pediatrie, întrega lucrare estimându-se a fi finalizată la jumătatea anului 2017.