Gala Sportivilor 2020
CJ Olt răsplătește performanța în sport!25 de antrenori și sportivi primesc recunoștința autorităților județene pentru rezultatele excepționale înregistrate pe parcursul anul 2019 la nivel European și Balcanic.

71.000 lei este bugetul alocat de către Consiliul Județean Olt premierii celor care au promovat județul nostru la un nivel atât de sus.

Iată care sunt sportivii și antrenorii cu care ne mândrim:

Tenis de masă:

• Diaconu Adina și antrenorul Arnăutu Petre, locul I la Campionatul European U21 -  individual,
  • Ciobanu Irina și antrenorul Ilie Mihaela, Locul I  la Campionatul European pe Echipe,
  • Barbu Ana Cristina și antrenorul Coneschi Felicia, locul II la Campionatul Balcanic Juniori1  - Echipe.

Gimnastică Ritmică

• Ivan Natalia Gabriela și antrenorul Maican Leliana, Locul I la Campionatul European Cadete-U9- proba de sol , dans acro.

Tenis

• Firaru Andrei și antrenorul Maican Mihnea Adrian, locul II la Campionatul European de Juniori – U15, proba de dublu.

Kaiac Canoe

• Bățăgui Răzvan și antrenorul Zdurcea Ionel, locul II la Campionatul European Juniori și U23  - C4 500 m.

Box

• Ene Alina Gabriela și antrenorii Gălbenuşe Constantin, Turcin Elena Lumința, locul II la Campionatul European U 22 Seniori  +81 kg,
  • Iliescu George Alexandru și antrenorul Băduţ Dumitru, locul V la Campionatul European Şcolar de Cadeţi.

Handbal

• Cace Adina și antrenorul Dăbuleanu Victor, locul V la Campionatul European Tineret.

Atletism

• Budin Daniel Mihai Robert și antrenorul Bărbuți – Andrei Marian Daniel, locul II la Campionatul Balcanic Seniori – ştafetă 4 x 100 m,
  • Neagoe Andrei și antrenorul Bărbuți – Andrei Marian Daniel, locul II la Campionatul Balcanic Seniori – ștafetă 4 x 100 m.

Taekwondo

• Costea Sophie și antrenorul Costea Aurelian, locul IV la Campionatul Balcanic Cadeți,
  • Costea Luca și antrenorul Costea Aurelian, locul IV la Campionatul Balcanic Seniori.