Președintele CJ Olt - la resfințirea Bisericii cu hramul ”Sfântul Nicolae”, din comuna Nicolae Titulescu - 4 octombrie 2015
Președintele Consiliului Județean Olt, Paul Stănescu, a participat duminică, 4 octombrie 2015, la slujba de resfințire a Bisericii cu hramul ”Sfântul Nicolae”, din comuna Nicolae Titulescu.

Biserica – monument istoric – a fost construită între anii 1897 – 1902 de către o echipă de meșteri italieni și a fost restaurată după ce, de-a lungul timpului, a fost supusă unor cataclisme.

Astfel, din 2008, biserica a fost introdusă într-un program de restaurare care să-i redea farmecul, frumusețea și autenticitatea de odinioară.

La invitația președintelui Consiliului Județean Olt, a participat la eveniment și Adrian Năstase – președintele fondator al Fundației Europene Titulescu.