Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Balș

„Centrul Scolar pentru Educație Incluzivă Balș, județul Olt, este unitate de  învățământ special cu personalitate juridică. Funcționează în baza rețelei de școlarizare a orașului Balș aprobată de Consiliul Local Balș și Consiliul de Administrație al Inspectoratului Școlar Județean Olt. Finanțrea este asigurată de Consiliul Județean Olt, cheltuielile de personal fiind asigurate de către I.S.J. Olt.

CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BALȘ
Adresa: Oraș Balș, str. Plopului nr.16 bis, jud. Olt
Tel./fax:  + 4 0249 451937
E-mail: scoalaspeciala_bals@yahoo.com